DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Tek Ders Sınavı Başvuru Dilekçesi Örneği

Tek Ders Sınavı Başvuru Dilekçesi Örneği

Kasım 13, 2021 0 48

Tek Ders Sınavı Nedir?

Derslerinin biri hariç hepsinden geçen öğrenciler tek ders sınavına katılım sağlayabilirler. Tüm derslerden geçer not almasına rağmen ortalaması 2.00’ın altında öğrenciler, not ortalamalarını yükseltmek için bu sınava katılabilirler.

Tek ders sınavına kaç defa girilir?

Tek ders sınavına, öğrencinin kayıtlı olduğu programda bir kere girme hakkı vardır. Bu sınavda başarısız olan öğrenci, başarısız olduğu derse, devam eden dersin ilk açıldığı dönemde, tekrar kayıt olarak dersi alır.

DİKKAT!  Tapu Harcı İade Dava Dilekçe Örneği

Tek ders geçme notu kaç?

Tek Ders Sınavı geçme notu 60’dır. Tek Dersten kalan öğrencinin notu geçersiz sayılır. Bitirme çalışması dersi için tek ders sınav hakkı verilmez. Tek Ders Sınavının mazeret sınavı yapılmaz.

Tek Ders Sınavından Kalınca Ne Olur?

Bir öğrenci mezun olması için 240 Aks durumu olması gerekir ve genel ortalama 2. 00 notunun altında olmaması şarttır. Bu nedenle öğrenci tek ders sınavına girmektedir. Tek ders sınavında başarılı olması halinde kalan f notlu dersi geçerek mezun olabilmektedir.

Tek Ders Sınavına Girmek İçin Ne Yapmalıyım?

İşte sınava girmek için gereken şartlar; Ders programındaki tüm dersleri alan, ikinci sınıfı tamamlayan ancak 1 dersten başarısız olan öğrenciler girebilir. Tüm dersleri geçmesine rağmen okulu bitirmek için gereken 2.00 ortalamayı yakalamayan öğrenciler girebilir.

DİKKAT!  Özel Sektör İş Başvurusu İçin Dilekçe Örneği

Tek Ders Sınavı Online Mi?

2020–2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı için tek ders sınavı uzaktan sınav modeliyle online sınav veya online ödev şeklinde yapılmıştır. Ancak daha sonraki yıllarda tekrardan yüz yüze yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.