DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Okul Tutanak Örnekleri / Veli toplantı davetiyesi örneği

Veli toplantı davetiyesi örneği

Şubat 20, 2020 0 7.645

Şeyma YILDIZ :
Merhabalar Hocam, yakın zaman içinde gerekli mülakatları geçerek öğretmen olarak atandım. Şimdi ise ilk veli toplantımı yapmayı planlıyorum. Ancak öğrenciler aracılığı ile velilere nasıl bir yazı göndermem gerekiyor? Bir de veli toplantılarda konuşulabilecek örnek konular var mıdır? Sonuçta aklımda bazı şeyler var. Ancak önemli olan bazı durumları da atlamak istemiyorum. Veli toplantı davetiyesi paylaştıktan sonra konuşulması gereken konular hakkında da bilgi verirseniz çok sevinirim.

Sayın Şeyma YILDIZ ;
Öncelikle sizleri tebrik ederim. Bir çok kişi arasından atanıp göreve başlamışsınız. Aslında davetiye yazarken, dikkat edilmesi gereken çok bir şey yoktur. Kısa, öz öğrenci velisini davet ettiğiniz bir yazı yazmanız yeterli olacaktır. Bu belgeye tarih ve saati de yazmayı unutmayın 🙂 Sizler için bir veli toplantısı davetiye örneğini sayfanın en alt bölümüne dahil ettik.

Veli toplantısında konuşulması gerekenler

Veli toplantısında ilk konuşulması gerekenlerden önce değerli öğretmen arkadaşlarımızın duruş ve konuşmaları çok önemlidir. Öğrenci velileri sizleri gördüğünde konuşmanız ve duruşunuz ile kendilerine güven vermelisiniz. Aksi takdirde sizin söyledikleriniz yerine kendi bildiklerini uygulayabilirler.

DİKKAT!  Voltaj değişiminden kaynaklı cihaz bozulmalarında ne yapmalısınız

Muhtemelen siz sınıfa gelmeden, sizlerden önce gelecek veliler olacaktır. Bunun için ekrana, onların bakıp düşünebileceği yazı veya bir resim yansıtabilirsiniz. Toplantı saatine 15-20 dakika kala da gelmeniz doğru olacaktır. Velileri beklettiğiniz her dakika kendi içlerinde konuşmaya dedikodu yapmaya başlayabilirler.

Veli toplantısında konuşulması gereken maddeleri önceden not almanızı öneririz. Bunları yazmadığınız takdirde atladığınız ve unuttuğunuz bir çok konu olabilir. Bu tür durumları yaşamamak adına notlarla çalışmak her zaman daha faydalıdır.

Veli toplantısında konuşulacak bazı konular

DİKKAT!  HAGB kararına uyulmaması nedeniyle açılış

Yeni atanmış veya tecrübeli bir öğretmen olabilirsiniz. Ancak her zaman veli toplantısı davetiye örneği ihtiyacınız olabilir. Burası ihtiyacınızı karşılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir