DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Voltaj değişiminden kaynaklı cihaz bozulmalarında ne yapmalısınız

Voltaj değişiminden kaynaklı cihaz bozulmalarında ne yapmalısınız

Şubat 1, 2020 0 5.432

Ufuk ÖZKAN :
Merhabalar, sanayi alanında bir işletmenin sahibiyim. Bulunduğum bölgede sürekli voltaj değişiminden kaynaklı cihaz bozulmaları yaşıyoruz. Böyle bir durumda ne yapılabilir acaba?

Sayın Ufuk ÖZKAN :
Bu konu ile ilgili Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu daha önce yaptığı açıklamalarda, doğalgaz ve elektrik şebekesi ile ilgilenen şirketlerin yapılan şikayetlere kayıtsız kalması halinde epdk tarafından cezai işlem uygulanacağı bildirildi. Yani bu durumda voltaj değişiminden kaynaklı cihaz bozulmalarını bu aracı işletmeler telafi etmekle yükümlüdür. Eğer bu durum hakkında sizlere yardımcı olunmuyorsa Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na gerekli bildirim yapılabilir

Günden güne yapılan çalışmalar sonucunda özelleştirmeler git gide artıyor. Bu nedenle bu aracı işletmeler düzenli olarak takip ediliyor. Bu durum ile ilgili insanların mağdur olmaması amacıyla enerji piyasası düzenleme kurumu bu taşeron firmalara uymaları gereken bazı yeni kurallar getirdi. Doğalgaz ve elektrik dağılımı yapan firmalarda dikkat edilen en önemli husus, mutlaka tüketicilerin iletişime geçebileceği bir müşteri hizmetleri olmasıdır. Bu sayede yaşanan sorunlar kısa sürede çözüme ulaşacaktır. Bu kurala uymayan şirketlere ceza kesilecektir.

DİKKAT!  Veraset ilamı dilekçe örneği

Elektrik voltaj değişiklikleri nedeniyle uğranılan zararlarda ne yapılmalıdır?

Cihaz ile ilgili problem yaşayan kişi; ürün ile ilgilenen bir servis çağırmak suretiyle, bu zararın voltaj değişiminden dolayı olduğunu doğrulayarak yazılı bir belge almalıdır. Bu belge alındıktan sonra kullanmış olduğu elektrik şirketine bir dilekçe ile başvuruda bulunup, bu durumdan doğan zararın giderilmesi konusunda destek istenmelidir. Eğer bu başvurudan sonra tedarikçi elektrik şirketi, doğan zararı karşılamayı red ediyorsa aşağıdaki kurumlara şikayette bulunulabilir:

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, yapılan bu özelleştirmelerde tüketicilerin zarar görmemesi için ellerinden geleni yaptıklarını söylüyor. Başlangıçta tüketiciler çeşitli problemler yaşıyor olsa da uzun vadede özel şirketlerle çalışmanın daha iyi olacağı konuşuluyor.

DİKKAT!  Adres değişikliği dilekçe örneği

EPDK yaptığı denetlemelerde dağıtım yapan şirketlere bazı performans kriterleri getiriyor. Bu noktada başarılı olamayanların yerine alternatifleri deneniyor. Performans değerlendirmelerinde genelde; Arıza giderim süresi, arıza tespiti ve arızanın ne sıklıkla yaşandığı inceleniyor.

Uzun Vadede Fiyatlar Ucuzlayacak!!
Yapılan bu düzenlemeler ile birlikte uzun vadede fiyatlara olumlu yönde etki edecektir. Aynı zamanda bir rekabet yarışı olduğundan dolayı verilen hizmetin kalitesi de günden güne artmaktadır.

İşletmemizde sürekli elektrikten dolayı aletlerimiz bozuluyor. Lütfen yardım edin voltaj değişiminden kaynaklı cihaz bozulmalarında ne yapmamız gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir