DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Yaşlı Bakımevi Dilekçe Örneği

Yaşlı Bakımevi Dilekçe Örneği

Ekim 1, 2021 0 60

Huzurevleri yaşlı olan kişilerin hayatlarının geri kalan bölümlerinde kalmak isteyebilecekleri yerlerdir. Huzurevinde kalan insanlara baktığımızda yaşlı ve bakıma ihtiyaç duyan kişiler olmasının yanı sıra çocukları olmayan kişilerde olabilir. 

Huzurevinde kalmak için herhangi bir ruhsal probleminizin olmaması, kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor olmanız gerekir. Bunun yanı sıra gelir durumunuzu gösteren belgelerin bulunması da aranan şartlar arasında yer alır.

Günümüzde huzurevleriyle ilgili algı çok iyi olmasa da aslında çok güzel ve modern huzurevlerinin olduğunu da söyleyebiliriz.  Hatta bazı huzurevleri herhangi bir geliriniz olmasa ve malvarlığınız olmasa da kabul edebiliyor. Bunun için öncelikli olarak huzurevi konusunda bir seçim yapmanız gerekli.

DİKKAT!  Bedelli askerlik izin dilekçesi

Yaşlı bakımevlerinde kalmak için istenen şartlardan birisi de dilekçe doldurmaktır. Hazırlayacağınız dilekçeyle birlikte başvurunuzu tamamlamış ve dilekçenin cevabına göre de karar belirlenmiş olur.

Huzurevine vermek için hazırlayacağınız dilekçeyi elinizle kendiniz hazırlayabiliyorsunuz.  İster bilgisayardan bir çıktı olarak alın isterseniz de dilekçe örneğinden elinizle yazın. Sitemizden indireceğiniz yaşlı bakımevi dilekçe örneği size bu konuda gerekli olan yardımı sağlayacaktır.

Yaşlı Bakımevi Dilekçe Örneği
Yaşlı Bakımevi Dilekçe Örneği

Yaşlı Bakımevi Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Yaşlı bakımevine başvuruda bulunabilmeniz için herhangi bir basılı örnek yok. Bunun için hazırladığınız dilekçede durumunuzu açıklayacak ve kalma istemenizin gerekçesini belirtecek kısa bir özete yer vermeniz gerekiyor. Yaşlı huzurevi başvuru dilekçesi yazarken önemli olan husus dilekçenin başlığı ve dilekçenin altında olması gereken imzadır.

DİKKAT!  Askere Erken Gitme Dilekçesi Örneği

Yaşlı Bakımevi Dilekçesi Nereye Verilir?

Yaşlı bakımevi dilekçenizi eklerini koyduktan sonra bulunduğunuz il ya da ilçedeki Sağlık Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne veriyorsunuz. Bulunduğunuz yerde eğer varsa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğüne de teslim edebilirsiniz. Dilekçenin mutlaka elden ve kişinin kendisi tarafından teslim edilmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.