DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Ölüm aylığı dilekçe örnekleri / Yetim aylığının tekrar bağlanması için dilekçe örneği

Yetim aylığının tekrar bağlanması için dilekçe örneği

Şubat 10, 2020 0 13.008

Gamze TOPUZ :
Hocam Merhabalar, babam vefat ettikten sonra yetim maaşı olarak ben alıyordum. Daha sonra bir işe girerek çalışmaya başlamıştım. Fakat bu süreç içerisinde tekrardan işten çıkarıldım. Şu anda da tekrardan yetim aylığı almak istiyorum. Bunun içinde bir dilekçe yazıp teslim etmem gerekiyormuş. Mümkünse yetim aylığının tekrar bağlanması için dilekçe örneği yazısı paylaşabilir misiniz?

Sayın Gamze TOPUZ ;
Eğer halen daha bekarsan bunun için ödeme alabilirsin. Ancak evli kişiler ne yazık ki bu imkandan yararlanamazlar. Bu arada doğru biliyorsun bununla ilgili bir dilekçe örneği vererek ödeme almaya devam edebilirsin.

Vefat eden babanın yetim maaşını kimler alabilir?
Vefat eden bir babanın maaşı bekar kızı yada eşi tarafından alınabilir. Ancak kural olarak alabilecek kişinin kesinlikle bekar olması gerekmektedir. Evlendiği takdirde yada herhangi bir işe başladığı takdirde bu ödenek kesilir.

DİKKAT!  KYK yurt kayıt sildirme dilekçesi örneği

Kesilen yetim aylığının tekrar bağlanması mümkün müdür?
Evet , gerekli koşulları sağlayan kişiler tekrardan yetim yada dul maaşı alabilirler. Ancak tekrar evlenme veya iş durumlarında tekrar kesilir.

Yetim aylığının tekrar bağlanması için gerekli belgeler nelerdir?
Normalde ilk başvurularda bir çok şey istenmektedir. Ancak tekrar bağlanırken çalışmadığınızı, bekar olduğunuzu kanıtlayan belgeler ile birlikte nüfus cüzdanı fotokopisini getirmeniz yeterli olacaktır

Dilekçe hangi kuruma yazılmalı ve teslim edilmelidir?
İkametinizin bulunduğu sosyal güvenlik kurumu il müdürlüğüne yazılmalı ve teslim edilmelidir. İkamet dışında bulunan bir sosyal güvenlik kurumu dilekçenizi teslim almaz. Bu nedenle bağlı olduğunuz ile göre teslim işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

Tekrar bağlanma isteğinizi sebepleri ile birlikte açıklamalısınız!
Neden dolayı kesildiğini ve neden dolayı tekrardan bağlanması istediğinizi ayrıntılı bir biçimde yazmalısınız. Bir çok sebepten dolayı kesinti olabilir. Herhangi bir nedenden dolayı 1 günlük dahi sigortanız yatırılsa yetim maaşınız tamamen kesilir veya bir kişi evlenirse bu durumda da kesinti yapılır. Bunu tekrar aktifleştirmek için aşağıdaki gibi bir dilekçe örneği kullanabilirsiniz.

DİKKAT!  Yevmiye defteri örneği excel

Son olarak daha önce hiç almamışsanız ve ilk defa başvuruda bulunacaksanız yetim aylığı başvuru dilekçe örneği sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yetim aylığının bağlanması için dilekçe örneği word formatında sizlerle. Bunun dışında hangi durumlarda kesinti yapılır tekrar bağlanır sizlerle tartışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir