DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İş Kanunu / Zorunlu hizmet 2 yıla 1 kademe dilekçe örneği

Zorunlu hizmet 2 yıla 1 kademe dilekçe örneği

Ocak 17, 2020 2 5.650

Aydan KIZILKAYA :
Merhabalar,
Matematik öğretmeni olarak bir devlet okulunda görev almaktayım. Zorunlu hizmet 2 yıla 1 kademe’den faydalanmak istiyorum. Bununla ilgili ne gibi şartlar gerekiyor? Bir de eğer şartları sağlıyorsam Zorunlu hizmet 2 yıla 1 kademe dilekçe örneğini de, bu sayfa üzerinden gönderebilir misiniz?

Sayın Aydan KIZILKAYA ;
Devlet memuru olarak kalkınma açısından 1.derece öncelikli bölgelere zorunlu olarak yerine getirmekle olduğu görevde çalışan kişilere ekstra olarak her 2 yıl için 1 kademe arttırılma hakkı tanınır. Üstelik kullandıkları yıllık izinler de bu süre içerisine dahil edilir. Ancak bu ilerleme için ön şart mutlaka iki yıldan az süre olmamalıdır. Bu en önemli şarttır, diğerlerini de sırayla yazdıktan sonra 2 yıla 1 kademe dilekçe örneğini sayfanın en alt bölümüne ekleyeceğiz.

DİKKAT!  İş teklifi mektubu örneği

2 yıla 1 kademe şartları

Şimdi sırasıyla tüm koşulları inceleyeceğiz. Gerekli kurallar aşağıdaki gibi sıralanmıştır

DİKKAT!  Deneme süresi iş akdi feshi dilekçesi

Sadece yıllık izin zamanları iki yıla bir kademe kapsamında değerlendirilmektedir. Aşağıda isimleri verilen izinleri kullandığınız takdirde bu imkanlardan faydalanamazsınız.
1) Kanuna göre; aylıksız izin, mazeret izni ve raporlu hastalık izin zamanları çalışmaya dahil edilemez.
2) Yol süreleri
3) Bölge dışına çalışma amacıyla da çıkmış olsa iki yıla bir kademe kapsamında değerlendirilemez. Bazen vekalet ve geçici görevlendirme gibi durumlardan dolayı zorunlu böle dışına çıkmak gerekebilir. Dışarıda geçirilen zamanların hiçbiri uygulamadan yararlanamaz.

Yukarıda yazdığımız şartların tamamını sağladığınızı düşünüyorsanız eğer aşağıdan word formatlı dilekçe örneğini indirip ilgili okula teslim edebilirsiniz.

( 2 ) Değerlendirme
  1. Neredeyse kafama takılan her türlü detayı, en ince ayrıntısına kadar anlatmışsınız. Memuriyette çok fazla eski olmadığım için bir çok kurala ne yazık ki daha hakim olamıyorum. Ben de araştırarak bu şekilde ancak öğrenebiliyorum . Neyse ki yazmış olduğunuz bilgiler doğrultusunda, benim de kendime uygun bir şekilde hazırlamış olduğum zorunlu hizmet 2 yıla 1 kademe dilekçe örneği işlemlerim gerçekleşmiş oldu. Bundan sonra yaşadığım en ufak bir yazışmada sitenize yorumcu olarak geleceğim bilginiz olsun…

  2. hocam sözlesmeli calisilan donemde de 1.oncelikli bolgede 2 yila 1 kademe veriliyor mu? illaki kadrolu olmak sarti mi var. ilce milli egitimden sozlesmelilere verilmiyor dendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.